Офіційна позиція ГО «КиївПрайд» щодо гомофобних висловлювань Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби

28 травня 2020 року на офіційній сторінці Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби у Facebook було опубліковано допис із гомофобними та маніпулятивними висловлюваннями. 

У тексті про сурогатне материнство пан Кулеба прирівнює ЛГБТ+ пари до «ґвалтівників» та називає їх «фіктивними», таким чином поширюючи мову ненависті щодо представників та представниць ЛГБТ+ та не визнаючи права ЛГБТ+ людей на батьківство.

Дискримінація на ґрунті сексуальної орієнтації, а також підбурення до ненависті за цією ознакою є недопустимими, особливо для державного службовця. Публікація Уповноваженого Президента України з прав дитини суперечить  Конституції України та Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», Загальній декларації прав людини, Міжнародному пакту про цивільні й політичні права, Європейській конвенції про захист прав людини і основних свобод та іншим основоположним нормативно-правовим актам сучасних демократичних країн.

Ми вітаємо позицію Уповноваженої ВРУ з прав людини Людмили Денісової та сподіваємося на публічне роз’яснення позиції пана Кулеби щодо поширення ним мови ворожнечі щодо представників ЛГБТ+ спільноти, а також відповідного реагування державних органів щодо порушення ним норм антидискримінаційного законодавства України.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована