Офіційна позиція ГО “КиївПрайд” щодо мови ворожнечі у ЗМІ та спекуляцій на тему ЛГБТ

ГО «КиївПрайд» засуджує використання мови ворожнечі у засобах масової інформації журналістами інтернет-видання «Карачун» та висловлює занепокоєння щодо спекуляцій на темі ЛГБТ невідомими особами.

18 липня 2019 року в розділі «Новости Славянска» було опубліковано матеріал під назвою «Парад педерастов в Славянске: ответ городского совета».  Лексика, вжита у заголовку новини, є некоректною, образливою та дискримінаційною. Окрім цього, у матеріалі йдеться про те, що «В мережі інтернет поширюється інформація щодо проведення у Слов’янську 25-26 серпня параду рівності спільнотою “ЛГБТ Актив Україна”». Однак не вказано жодного посилання на джерело інформації та відсутні коментарі представників ЛГБТ-спільноти Слов’янська. Також повідомлення підписане «Слов’янською міською радою», проте відсутнє посилання на офіційну заяву представників місцевої влади та конкретну людину, яка цю заяву зробила.

Ми наполегливо закликаємо представників ЗМІ вживати коректну термінологію. А також разом із Комісією з журналістської етики радимо при підготовці журналістських матеріалів використовувати посібник ГО «Інсайт» «Как правильно писать о ЛГБТ. Курс для журналистов». А також пройти безкоштовний онлайн курс «Як писати про ЛГБТ: Курс для журналістів» на платформі «Прометеус».

 

 

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована