СКОЄНО НАПАД НА ВЕТЕРАНА ВІЙНИ, ЯКИЙ НЕЩОДАВНО ЗРОБИВ КАМІНГ-АУТ

СКОЄНО НАПАД НА ВЕТЕРАНА ВІЙНИ, ЯКИЙ НЕЩОДАВНО ЗРОБИВ КАМІНГ-АУТ

28 вересня у Києві п’ятеро невідомих радикалів напали на ветерана війни на Донбасі Василя Давиденка. «Б’ючи в корпус [нападники] порвали його спеціальний пояс-корсет для хребта, скаліченого під час війни» – пише на своїй сторінці побратим та учасник Маршу Рівності 2019 у колоні військових Віктор Пилипенко.

20 серпня цього ж року Василь публічно здійснив камінг-аут як представник ЛГБТ+ спільноти. Одним із основних мотивів піти на війну став його коханий, що також служив.

КиївПрайд засуджує злочини на ґрунті ненависті та гомофобії, трансфобії і біфобії та вважає неприпустимим замовчування та потурання безкарності серед агресивно налаштованих право-радикальних груп в українському суспільстві.

Ми вимагаємо від Національної поліції України ефективного розслідування цієї справи. Також, наголошуємо на критичній важливості імплементації Національної стратегії з прав людини, включаючи удосконалення законодавства щодо злочинів на ґрунті ненависті.

Ми висловлюємо підтримку Василю та бажаємо якнайшвидшого одужання.

Видимість ЛГБТ+ є одним із найважливіших чинників на шляху до прийняття різноманіття та забезпечення рівних прав для всіх в нашій країні. Вчинок Василя та інших його побратимів є неоціненним вкладом в розвиток демократичної України, а підлі напади та агресія лише підтверджують програшне становище наших опонентів. Насиллю – не місце в новій прогресивній Україні.

Ми стоїмо разом пліч-о-пліч за краще майбутнє нашої країни! Борімося – поборемо, бо наша традиція – це свобода!

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована