Заява Оргкомітету КиївПрайду стосовно нападів на відвідувачів та відвідувачок ПрайдХаусу 19 червня

Заява

Ввечері 19 червня на відвідувачок та відвідувачів ПрайдХаусу були скоєні напади групою невідомих осіб. Напади сталися поблизу креативного простору IZONE. Наразі відомо про чотири таких випадки.

За словами постраждалих нападники вичікували учасників за межами ПрайдХауса, слідували за ними до станцій метро, намагалися збити їх з ніг, били ногами, розпилювали перцевий газ та словесно ображали. Постраждалі подали заяви до поліції.

Задля забезпечення правопорядку КиївПрайд взаємодіє з поліцією. Разом з охороною організаторки та волонтерство працюють над безпекою на території ПрайдХаусу. В свою чергу, поліція вживає додаткових заходів на шляху до найближчої станції метро (Тараса Шевченка). Оргкомітет КиївПрайду просить відвідувачів і відвідувачок ПрайдХаусу бути уважними та слідувати інструкції з безпеки(Додаток 1).

КиївПрайд засуджує насильство на вулицях Києва і зазначає, що нападники є маргіналізованою групою, проти якої виступає абсолютна більшість суспільства.

КиївПрайд закликає:

  1. Національну поліцію України розслідувати прояви агресії до учасниць та учасників мирного публічного заходу.
  2. Мера Києва Віталія Кличка і президента України Володимира Зеленського дати рішучу відповідь насильству і висловити свою позицію щодо забезпечення проведення мирної правозахисної ходи Марш Рівності 23 червня.
  3. Людей доброї волі, незалежно від сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності вийти на Марш Рівності 23 червня проти насильства та за безпеку для всіх мирних громадян.

 

Борімося – поборемо, бо наша традиція – це свобода!

Додаток 1

Інструкція з безпеки

для відвідувачів та відвідувачок заходів прайд тижня

в рамках КиївПрайд2019

  1. Після заходів прямуйте до найближчого громадського транспорту або, за можливості, викликайте таксі. У метро, за потреби змініть декілька ліній, напрямків і потягів.
  2. Об’єднуйтесь в групи і разом викликайте таксі.
  3. За будь-яких сумнівів або підозр – поверніться у безпечний простір IZONE
  4. Зверніть увагу, чи не йдуть за вами. Якщо ви помітили стеження – не біжіть. Зайдіть в публічне місце – кафе, банк, або магазин і попросіть викликати поліцію, або викличте її самі (102)
  5. У разі нестандартної ситуації, зверніться до Оргкомітету КиївПрайду.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована