ЗВЕРНЕННЯ ГО КИЇВПРАЙД ДО ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА МІСЦЕВОГО ОСЕРЕДКУ НАЦІОНАЛЬНОГО КОРПУС

ЗВЕРНЕННЯ ГО КИЇВПРАЙД ДО ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА МІСЦЕВОГО ОСЕРЕДКУ НАЦІОНАЛЬНОГО КОРПУС

ГО КиївПрайд вдячні за принципову позицію мера міста Чернівці Каспрука Олексія Петровича накласти вето на заборону проведення ЛГБТ-заходів. Кожен громадянин та громадянка України має конституційне право на мирні зібрання (ст. 39 КУ) та право на свободу вираження поглядів (ст. 34 КУ). Заборона проведення мирного зібрання є прямим порушенням Конституції.

Олексій Каспрук як представник влади мусить захищати права громадянок та громадян України згідно із взятими нею міжнародними зобов’язаннями, незважаючи на їхню сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність. І його дії не вперше є прямим доказом того, що ксенофобія – рудимент, якому не місце у сучасному демократичному суспільстві та такому прогресивному місті, як Чернівці.

Також КиївПрайд засуджує дії «Національного корпусу» Чернівецької області та його координатора Ihor Luchak, що розпалюють ворожнечу, підтримують гомофобні настрої у суспільстві та сприяють порушенню прав громадян на проведення просвітницьких заходів.

Інститут сім’ї та материнства, який потрібно захищати на думку голови «Національного корпусу» Чернівецької області, у наш час потерпає не від ЛГБТ, а від справді руйнуючих факторів, як от, сімейного насилля, у тому числі в нетверезому стані, відсутності сексуальної освіти у школах, дітей у сиротинцях, невиплачених аліментів та інших проблем, що потребують негайного втручання, які пан Лучак відверто ігнорує, спекулюючи темою ЛГБТ+.

У Києві регулярно відбуваються заходи на ЛГБТ-тему і кожен регіон України також має право на реалізацію публічних івентів. Держава мусить захищати та реалізовувати це право.

Звертаємося до усіх міських голів України: ви є гарантами реалізації конституційних прав своїх співмістян. Позиція пана Каспрука має стати прикладом до наслідування у контексті прав людини. Закликаємо вас брати приклад з Олексія Петровича, як мера, що протидіє дискримінації. #БудьЯкКаспрук

Нагадаємо що сталося:
Сьогодні на засіданні Чернівецької міськради націоналісти закликали міського голову Олексія Каспрука почути людей та не ветувати рішення про заборону ЛГБТ-заходів, що він зробив напередодні 5 листопада. Цю заборону раніше підтримали депутати міськради.

«Я перебуваю в складній ситуації, тому що розумію, що мої опоненти будуть роздувати цю ситуацію – що міський голова є симпатиком ЛГБТ-спільноти, тому він ветує це рішення. З іншого боку, я розумію, що є закони України і Конституція, які забороняють дискримінацію … » – сказав Олексій Каспрук на брифінгу.

Але вже сьогодні, 8 листопада на засідання міськради своє невдоволення націоналісти виразили закликом на банері «Каспрук, гей! Почуй людей!», який вони принесли до сесійної зали.

Секретар міської ради Василь Продан порадив до цього питання повернутися тоді, коли міський голова буде присутній на засіданні.

Голова «Національного корпусу» Чернівецької області подякував депутатам за те, що вони проголосували на минулій сесії за заборону проведення ЛГБТ-заходів в місті. Та висловив своє нерозуміння дій Олексія Каспрука накласти вето на це рішення.

Олексій Каспрук, гарно дякуємо! #БудьЯкКаспрук

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована